Google+ vs Facebook - Můj pohled a srovnání

Jak vidím facebook v porovnání s Google+ a proč mám G+ radši.

Kruhy

Začnu Facebookem, ok, asi stěžejní věc jsou žádosti o přátelství a podle toho se primárně dají sdílet příspěvky. V podstatě by se dalo říct že tu máme jen 2 kruhy, přátelé a přátelé přátel. To je hrozně omezený výběr pokud chcete sdílet něco mezi určitou skupinou lidí a zároveň nechcete aby to viděl někdo další, kruh přátelé přátel se navíc mění nehledě na vás a přehled kdo může vidět vaše příspěvky je pryč, ano je tu zde sice způsob jak příspěvky posílat jen určitým lidem ale je to chaos. V tomhle je google+ daleko lepší, máme zde kruhy které jsou nezávislé na sobě, sbírky, komunity. Je to mnohem personalizovanější a přehlednější. :D

Komunity a technická kvalita obsahu

Komunity moc nesrovnám, řekl bych že tohle se až tak moc neliší, možná má facebook v něčem lehce navrch, například propojování, plánování ale to je podle zaměření služeb.. Další věcí je komprimace, facebook jí má opravdu šílenou, chápu že mít na serveru takové množství fotek znamená šetřit každý bajt ale nedá se na to koukat. Tohle má google oproti facebooku vyřešeno opravdu dobře, a fotky na G+ jdou i zoomovat při zachování dobré kvality.

Přehlednost

Věc kterou opravdu můžu zhodnotit a tou je Přehlednost, Facebook připomíná velkou nepřehlednou stránku a spoustou balastu okolo. Když sem něco hledal na facebooku zabralo mi to mnohem více času. Ačkoli google prošel pár změnami a některé se mi nelíbí tak G+ vypadá opravdu pěkně. Čistý design, moderní vzlhed, přehledné prostředí, plné využití prostoru a zároveň zachování přehlednosti.

Verdikt?

Pro mě jednoznačně G+, ale je to subjektivní, hodně lidí G+ nazývá hřbitovem protože tam není tolik uživatelů jako na FB, zase nadruhou stranu na G+ se dobře potkávají nový lidi se stejnými zájmy. Řešení sociálních kruhů totiž dává mnohem větší smysl než facebookové přátelství, v reálném životě taky dělíme známé na víc skupin, spolužáci, nejlepší přátelé, hráči... a když chcete uspořádat například sraz mezi nejlepšími přáteli tak asi nechcete aby to viděli všichni ostatní. Tohle je hodně silná stránka G+, sice nezaboduje na počtu uživatelů ale i to je svým způsobem výhoda.