Co je hra Cigareta?

Je možný aby někomu plánovalo život něco tak malého jako jsou papírové tyčinky plněné sušenými listy? protože moji spolužáci této hře úplně propadli, jsou ochotní si přivstat jen aby  šli na cígo, nebo si místo obědu koupit krabičku. 

Této hry sem se nikdy přímo neučastnil, ale pokusím se vám nastínit v čem spočívá z pohledu pozorovatele

Nový Hearthstone?

Je to z části "karetní" hra kde si hráči mezi sebou tyto bílé tyčinky s červeným pruhem vyměňují nebo půjčují když někdo nemá. V této hře se dají plnit zvláštní questy jako například hon na kusovky, ten je dobrý když někdo nemá po ruce velký peníz aby si i přesto mohl užít této masivní multiplayer hry. Každý hráč má inventář, do kterého může ukládat krabičky cigaret, může se lišit podle použité výbavy. Typickou výbavou je pak bunda, batoh, spodky... části výbavy lze libovolně kombinovat, i když některé se kombinovat nedoporučuje z praktických důvodů. Druhý důležitý item je zapalovač, dá se pořídit poměrně za nízkou cenu ale jsou i raritní jako například benzínový zapalovač jehož jsem hrdým vlastníkem já ale z jiného důvodu, takže všem musím vysvětlovat že nejsem hráč.

Pravidla

Pravidla jsou poměrně jednoduchá, nesmí se čadit na určitých místech, třeba ve škole nebo na intru, basic level je opravdu jednoduchý, pro pokročilejší je kouření poblíž těchto území, kde je důležité vyhnout se bossum nebo jiným mobům z personálu, zvláštní případ je pak druh zvaný policie, ten se vyskytuje zejména na území parku kolonády, mají hodně OP zbraně a možnosti. Villageři jsou obvykle neškodní, někteří nabízí prodej už pokročilých verzí enchantovaných konopím, ale do toho zabrušovat nebudeme abysme se potom nemuseli vybrušovat.

Pro mastery

Těžší jsou levely projdi se po kolonádě, ale pokud má někdo dobrý perk plížení a zmizení tak to také není problém, tenhle level je zajímavý i možnostmi, lze využít i perk rychlosti ale nevýhoda je že hráč přijde o svojí cigaretu. Pokročilé jsou i levely kdy kuřák musí ukrýt cigarety aby je například personál intru nenašel, nejpopulárnější je krabička s uchošťoury, nejhorší je pak postel nebo šuplík který vždycky vychvoatelka převrátí naruby. Zajímavé je že tato hra buduje aliance a kouř používají jako komunikaci, cílem téhle hry je nejspíš zdechnout první protože taková spodní hranice jsou 3 krabičky na týden.